Η ομάδα του Φεστιβάλ

Πρόεδρος του Φεστιβάλ, Σύμβουλος Συνεργασίας και Μορφωτικής Δράσης της Πρεσβείας της Γαλλίας στην Ελλάδα, Διευθυντής του Γαλλικού Ινστιτούτου Ελλάδος: Patrick Comoy

Διευθυντής του Φεστιβάλ, Ακόλουθος Οπτικοακουστικών Μέσων της Πρεσβείας της Γαλλίας στην Ελλάδα: Θοδωρής Κουτσαύτης

Πρόγραμμα: Όλια Βερροιοπούλου, Πωλίνα Μουρατίδου, Θοδωρής Κουτσαύτης
Καλεσμένοι & παραγωγή: Πωλίνα Μουρατίδου
Traffic, συντονισμός υποτιτλισμού & διαχείριση ιστοσελίδας: Δανάη Τεζαψίδου
Υποτιτλισμός: Γιάννης Παπαδάκης – Projectitling
Παραγωγή ζωντανής αναμετάδοσης, υπεύθυνος Auditorium Theo Angelopoulos: Γιάννης Τσιριγώτης
Με τη βοήθεια του Κώστα Ντόκου
Ταυτόχρονη μετάφραση: Ευγενία Μουτσοπούλου

Διοικητικός συντονισμός του Φεστιβάλ, Γενική Γραμματεία του Γαλλικού Ινστιτούτου Ελλάδος: Alfred Aroquiame
Με τη βοήθεια του Κώστα Αχλιόπτα
Διαχείριση ανθρώπινου δυναμικού: Χριστίνα Παπούτσου
Συντονισμός προϋπολογισμού του Φεστιβάλ: Coralie Vigny
Οικονομικός συντονισμός του Φεστιβάλ, Οικονομικός Διευθυντής του Γαλλικού Ινστιτούτου Ελλάδος: Bruno Michelet

Διευθύντρια Επικοινωνίας του Γαλλικού Ινστιτούτου Ελλάδος: Τίνα Φωτοπούλου
Υπεύθυνη Τύπου του Γαλλικού Ινστιτούτου Ελλάδος: Σταματίνα Στρατηγού
Eπικοινωνία στο Διαδίκτυο: Βαρβάρα Σαββίδη

Σχεδιασμός εικαστικού Φεστιβάλ: Nowhere Studio
Πρόσθετες σχεδιαστικές εφαρμογές: Δημήτρης Γκέλμπουρας
Εκτυπώσεις: Eleftherios Striligas
Σχεδιασμός και κατασκευή ιστοσελίδας του Φεστιβάλ: Web-Idea.gr

Υποδοχή: Ρένα Παπαδέλη, Κορίνα Durand
Οδηγοί: Γιάννης Κυρατζής, Δημήτρης Πρωτόγερος

Unifrance: Serge Toubiana, Daniela Elstner, Maria Manthoulis, Jean-Christophe Baubiat
Institut français Paris: Émilie Boucheteil, Sarah Moustakim, Marion Thevenot
Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης: Élise Jalladeau, Άννα Μηλώση, Μαρία Πολυβίου, Λάζαρος Μπουδακίδης, Δήμητρα Νικολοπούλου, Νατάσσα Πανδή
Ταινιοθήκη της Ελλάδος: Μαρία Κομνηνού, Φαίδρα Παπαδοπούλου
ATHICFF – Διεθνές Παιδικό και Εφηβικό Φεστιβάλ Κινηματογράφου της Αθήνας: Καλλιόπη Χαραλάμπους, Κάτια Παπασπηλιοπούλου, Αμάντα Λιβανού
Anemon Productions: Ηλέκτρα Πέππα, Ρέα Αποστολίδη
FestivalScope: Wilmer Daniel Moya Lalinde, Alessandro Raja
Ελληνογαλλική Σχολή Ευγένιος Ντελακρουά: Γιώργος Λαγός, Marie Husson, Mathilde Vende, François Bourgue και οι μαθητές τους
Όμιλος Κινηματογράφου του 2ου Πρότυπου Λυκείου Αθήνας : Βασίλης Καρκάνης, Δημήτρης Κοπανάς και οι μαθητές τους
Γαλλικό Ινστιτούτο Θεσσαλονίκης: Sandrine Mouchet, Μαριάνθη Πάσχου, Κατερίνα Σπυροπούλου

 

sponsors

ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΓΑΛΛΙΑΣ ΓΑΛΛΙΚΟ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΒΕΛΓΙΟΥ WALLONIE – BRUXELLES ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΚΑΝΑΔΑ ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟΥ ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΜΑΡΟΚΟΥ ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΕΛΒΕΤΙΑΣ UNIFRANCE IFT ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΤΑΙΝΙΟΘΗΚΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΑTHENS INTERNATIONAL CHILDREN'S FILM FESTIVAL CHAMPS-ELYSÉES FILM FESTIVAL MOOVIEREEL LFHED PROJECT TITLING ANEMON PRODUCTIONS FESTIVALSCOPE SHIFT72 VINCI OLYMPIA ODOS GEFYRA GROUPAMA PIERRE FABRE ZOLOTAS FISCHER ΟΠΑΝΔΑ (ΔΗΜΟΥ ΑΘΗΝΑΣ) ERT ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΡΙΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΟΣΜΟΣ RADIO FRANCE 24 CINEMAGAZINE CULTURE NOW PEPPER RADIO CINOBO FILMTRADE NEO FILMS